Biuro tłumaczeń Szczecin || Tłumacz Szczecin

FINAŁ REGAT WIELKICH ŻAGLOWCÓW W SZCZECINIE (3 - 6 SIERPNIA 2013)

Finał regat The Tall Ships Races 2013 dobiegł końca! Szczeciński port odwiedziło 2,5 miliony osób, by podziwiać najpiękniejsze żaglowce świata, bawić się z gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej, spędzać wspólnie czas.

Począwszy od piątku do wczesnych godzin popołudniowych w sobotę do miasta wpłynęło 91 jednostek z 16 krajów (około 3000 żeglarzy reprezentujących 36 nacji).  Wśród nich tak imponujące, jak: polski Dar Młodzieży, rosyjskie Kruzensztern i Mir, meksykański Cuauhtemoc , brazylijski Cisne Branco, norweskie Staatsraad Lemkuhl i Christian Radich, niemiecki Alexander von Humboldt II, czy repliki żaglowców sprzed kilku wieków – szwedzki Goeteborg oraz rosyjski Sztandart. Przez wszystkie dni trwania imprezy ich pokłady były dostępne dla zwiedzających, a nie rzadko załogi przygotowały też dodatkowe atrakcje, jak choćby wspólne śpiewanie szant.

Szczecin był gospodarzem Finału The Tall Ships Races po raz drugi. Według zgodnej opinii żeglarzy, turystów, mieszkańców i dziennikarzy podołał zadaniu znakomicie. Teren na Łasztowni i Wałach Chrobrego doskonale nadaje się to tego typu przedsięwzięć, świetnie eksponując urodę żaglowców. Samo miasto wypiękniało, a wzbogaceni o doświadczenia sprzed sześciu lat gospodarze przedsięwzięcia, sprostali zadaniu organizacyjnie. Dodając do tego znakomitą ofertę kulturalną i rozrywkową, a przede wszystkim imponujące żaglowce Finał TSR 2013 można uznać za jedną z największych i jedną z najbardziej udanych imprez plenerowych tego roku w Polsce.

Więcej informacji na http://tallships.szczecin.eu

Pozostałe wiadomości