Biuro tłumaczeń Szczecin || Tłumacz Szczecin

ODBUDUJEMY STARE MIASTO!

ILS popiera pomysł „odzyskania” szczecińskiej starówki, która przez wieki była prawdziwym sercem miasta. Biuro ILS znajduje się przy placu Siennym, który z roku na rok, staje się coraz bardzie popularnym miejscem zarówno dla turystów jak i mieszkańców. To m.in. za sprawą nowopowstałych i obecnych już restauracji rozlokowanych wokół placu (chociażby tak modnej ostatnio tajskiej Buddhy). Rewitalizacja nabrzeża, które znajduje się zaledwie kilka kroków stąd także przyczyniło się do rozkwitu Podzamcza. Jednak nasza Starówka nie może się jeszcze równać w najmniejszym stopniu do tych w Poznaniu, Wrocławiu czy Gdańsku. Dlatego rewolucyjna koncepcja przebudowy okolic naszego biura bardzo nam się podoba.

Miejscy planiści chcą, by szczecińskie Stare Miasto miało charakter typowy dla starówek. Stąd zaplanowanie stref pieszych, uspokojonego ruchu, pozwolenie na tzw. zamykanie kwartałów, czyli wypełnianie zabudową pustych dziś przestrzeni i lokalizowanie w ich parterach usług.

Może będzie trudniej u nas zaparkować ale za to jak miło będzie pracowało się w takim sąsiedztwie. Nie możemy się doczekać tych zmian!

Pozostałe wiadomości