Biuro tłumaczeń Szczecin || Tłumacz Szczecin

Jesteś tutaj: Strona główna  › Firma  › Logo naszej firmy

LOGO NASZEJ FIRMY

Lew – pierwsze graficzne wizerunki tego drapieżnika pochodzą sprzed 5 tysięcy lat i zostały odnalezione w Indiach. Jego znaczenie jest bardzo symboliczne i ma wiele cech, które łączą naszą firmę z tą charakterystyką.

 

Od zawsze bowiem lew był symbolem męstwa, siły i odwagi. W średniowieczu rycerze chętnie nosili symbol lwa na swoich proporcach i herbach. Z lwami chętnie utożsamiali się królowie i władcy. Nazywana tak np. królów Etiopii, Szwecji oraz Anglii. Chętnie ustawiano figurki lwów przy ważnych budowlach – ich kamienne kopie miały pilnować tronów we królewskich oraz biskupich.

 

Lew jednak jest przede wszystkim związany ze świętym Hieronimem, który jak wiadomo był pierwszym tłumaczem Biblii, który dziś jest uznawany za patrona tłumaczy. Według legendy bowiem, pewnego razu przyszedł do niego lew, który miał ciernie wbite w łapę co bardzo przejęło Św. Hieronima. Szybko postanowił on ulżyć mu w cierpieniu i wyciągnąć mu drażniące kolce. Na dowód wdzięczności lew pozostał przy boku świętego aby służyć mu broniąc go i pilnując.

 

Dlatego właśnie lew w naszej firmie jest strażnikiem trzech filarów, na których zbudowany jest ILS:

 

Indywidualizm w podejściu do klienta

Lojalność i etyczność w stosunku do wszystkich naszych Partnerów

Solidność i rzetelność na każdym etapie współpracy