Biuro tłumaczeń Szczecin || Tłumacz Szczecin

Jesteś tutaj: Strona główna  › Usługi  › Weryfikacja i korekty

WERYFIKACJA I KOREKTY

W celu zapewniania, że teksty naszych klientów są całkowicie poprawne i spełniają wszystkie ustalone wymagania, oferujemy usługi weryfikacji i korekty. Ze względu na fakt, że większość tłumaczeń wykonywana jest przez ludzi, zawsze istnieje pewne ryzyko popełnienia błędu spowodowanego między innymi presją czasu. Weryfikacja i korekta służą temu, by zredukować to ryzyko do absolutnego minimum, a tym samym jakość tłumaczeń jest zawsze na najwyższym poziomie.

Weryfikacja to usługa, w ramach której zawodowy tłumacz, posiadający wiedzę z tej samej dziedziny , co tłumacz wykonujący tłumaczenie danego tekstu, weryfikuje i poprawia wszelkie nieścisłości w tłumaczeniu poprzez porównanie go z tekstem źródłowym. Jakiekolwiek błędne tłumaczenia, pominięcia lub inne błędy zostają wyeliminowane, a tłumaczenie końcowe jest bezbłędne.

Odpowiednią korektę przeprowadza native speakera języka docelowego, który niekoniecznie musi być ekspertem w języku źródłowym. Zadaniem korektora jest zapewnienie, że tłumaczenie, które realizujemy, jest zarówno naturalne, jaki pozbawione błędów stylistycznych, gramatycznych czy ortograficznych. 

 

Sprawdź również: tłumaczenia angielski, tłumaczenia niemieckiego i tłumaczenia przysięgłe